Lakiernictwo

Lakiernictwo

Lakiernik samochodowy – Łódź

Dbając o Państwa wygodę oraz o to, by w naszej ofercie mogli Państwo odnaleźć kompleksowe wsparcie, zdecydowaliśmy się wprowadzić do katalogu naszych usług w pełni profesjonalne lakiernictwo samochodowe. Jest to propozycja przygotowana z myślą o właścicielach pojazdów marki Iveco, którzy pragną zatroszczyć się o nienaganny wygląd swoich aut. Oddając je pod naszą opiekę mogą mieć Państwo całkowitą pewność, że lakiernik samochodowy podejmie się nie tylko nałożenia powłoki na wszystkie elementy karoserii, ale wykona również szereg czynności przygotowujących karoserię do efektywnego przyjęcia nowego lakieru.

DOSKONALE WYPOSAŻONY WARSZTAT

Skuteczność naszych działań to rezultat dwóch, niezwykle ważnych czynników: bardzo dobrze wykwalifikowanej i stale podnoszącej swoje kwalifikacje zawodowe kadry oraz doskonale wyposażonego warsztatu. Dzięki tym elementom możemy Państwa zapewnić o tym, że lakiernik w autoryzowanym serwisie Iveco w Łodzi, wykonując powierzone mu zadanie, ma możliwość posłużyć się najnowocześniejszą technologią motoryzacyjną, funkcjonalnymi kabinami zapewniającymi optymalne warunki do trwałego i efektywnego położenia powłoki.

Nasz autoryzowany serwis Iveco w Łodzi dysponuje nowoczesnymi kabinami. Ich wewnętrzne wymiary pozwalają nam na realizowanie usług lakiernictwa samochodowego także względem pojazdów wielkogabarytowych. Zadbaliśmy o to, by nasze kabiny tworzyły optymalne warunki do sprawnego pokrywania karoserii nowymi powłokami. Dlatego też zostały one wzbogacone wyjątkowo efektywnymi w swoim działaniu wentylatorami, które odpowiadają m.in. za usuwanie wszelkiego pyłu z wnętrza kabiny. Jej wyposażenie stanowią także wydajne w swoim działaniu filtry – w tym filtr aktywny (węglowy).

Takie wyposażenie kabiny jest podstawą skutecznego i równomiernego nałożenia powłoki lakierniczej. Bardzo często na powierzchni karoserii, po przeprowadzanych uprzednio pracach blacharskich, pozostają niezauważalne dla ludzkiego oka drobinki, pył lub też inne ciała obce. Mogą one stanowić przeszkodę w efektywnym przywieraniu nowej powłoki do karoserii lub też zaważyć na ostatecznym, wizualnym efekcie wykonywanych prac.

SKUTECZNOŚĆ

Nim lakiernik z naszego warsztatu podejmie się właściwego nałożenia powłoki, niezbędne jest wykonanie szeregu dodatkowych prac, przygotowujących karoserię. Dlatego też tak istotnym wyborem jest wybór warsztatu w pełni przygotowanego do realizowania kompleksowej obsługi – m.in. w zakresie wykonywania powypadkowych napraw karoserii, wymagających również obróbki blacharskiej. W zachowaniu pełnej skuteczności prac pomaga nam również elektroniczne sterowanie, w które wyposażone zostały wszystkie nasze kabiny.

LAKIERNICTWO W KILKU KROKACH

Bardzo często wykonujemy na zlecenie naszych Klientów napraw miejscowych, co wiąże się z koniecznością efektywnego cieniowania. Wówczas też lakiernik samochodowy skupia się przede wszystkim na uszkodzonym obszarze, co niejednokrotnie pozwala obniżyć koszty naprawy (usunięcie wgniecenia i położenia nowej powłoki). Poniżej prezentujemy krok po kroku, jak udaje nam się skutecznie i w możliwie jak najkrótszym terminie przeprowadzić tego typu naprawy.

 • krok 1 – przygotowanieEtap ten wiąże się z bardzo dokładnym polerowaniem powierzchni, która następnie ma zostać poddana lakierowaniu. Następnie konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni ze wszelkich zanieczyszczeń, drobinek oraz pyłu. Dokonujemy także odtłuszczenia powierzchni, wykorzystując w tym celu specjalne środki. Dzięki takiemu przygotowaniu mamy pewność, że aplikacja nowej powłoki okaże się skuteczna, a lakier doskonale przylgnie do karoserii.
 • krok 2 – aplikacja powłoki
  Kluczowym etapem prac wykonywanych przez naszych wykwalifikowanych lakierników jest sama aplikacja powłoki, czyli jej naniesienie. Niezależnie od tego, czy zdecydowali się Państwo na lakier bezbarwny, czy też wybrali konkretny kolor z dostępnej palety, nasi pracownicy zadbają o satysfakcjonujący rezultat realizowanych w naszym warsztacie samochodowym w Łodzi działań. Aplikacji (szczególnie w pracach przeprowadzanych miejscowo) zawsze dokonujemy dwuetapowo. Za pierwszym razem lakiernik samochodowy kładzie lakier nawierzchniowy, skupiając się przede wszystkim na miejscu wcześniejszego uszkodzenia. W drugim etapie – kładzie on drugą warstwę lakieru, uwzględniając przy tym obszar znajdujący się poza pierwszą warstwą.
 • krok 3 – wykończenie
  Ostatnim etapem lakiernictwa samochodowego jest wykończenie prac, czyli::

  • odczekanie niezbędnego czasu, umożliwiającego odparowanie powłoki (niezbędne jest zachowanie przy tym optymalnych warunków oraz sprzyjającej temperatury);
  • polerowanie za pomocą pasty polerskiej.